5. ÚSTECKÉ STOMATOLOGICKÉ DNY, 25.04.2019 - 26.04.2019, Ústí nad Labem

 

25.04.2019

08:00 - 15:40

Registrace – Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem

 
 
09:30 - 10:50

BLOK I. - lékařská sekce

 
1.

Úvodní slovo - 5 min.

Borovec J. - Ústí nad Labem

 
2.

Prof. Kufner život, dílo, odkaz - 20 min.

Németh T. - Praha

 
3.

Využití CBCT v ordinaci PZL - 20 min.

Georgiev M. – Alveol s.r.o.

 
4.

Pasivní a aktivní navigace v implantologické praxi - současný stav, možnosti, 5 let zkušeností - 20 min.

Hrkal J., Čičmanec M. - Kladno

 
5.

Workshop PHILIPS ČR s.r.o. – „Moderní hygiena u pacientů s fixním ortodotnickým aparátem“ - 15 min.

Stará I. - Philips

 
 
10:50 - 11:10

Přestávka

 
 
11:10 - 12:15

BLOK II. - lékařská sekce

 
1.

Syndrom bílé plochy - diferenční diagnostika - 20 min.

Radochová V. - Hradec Králové

 
2.

Vliv lokálně aplikovaných proteáz na onemocnění měkkých tkání dutiny ústní a paradontu - 20 min.

Wald M., Janáková M., Wald T. - Praha, Hořice, San Francisco

 
3.

K 06.8 Jiná určená onemocnění dásně a bezzubého alveolárního hřebene - 20 min.

Dzanová Š., Antonová P. - Liberec

 
4.

Citlivé zuby, krvácející dásně? Sensodyne Sensitivity & Gum, není třeba dělat kompromisy! - 20 min.

GSK Consumer Healthcare

 
 
12:15 - 13:15

Oběd

 
 
13:15 - 14:20

BLOK III. - lékařská sekce

 
1.

Komplikace ztráty vitality stálých zubů v dětském věku - 20 min.

Kovácsová F., Ivančaková Koberová R., Slezák R. - Hradec Králové

 
2.

První zkušenosti s CAD/CAM korunkami na dentální implantáty - 20 min.

Vondrášek Š., Foltán R., Valach J., Homolova Z. - Praha

 
3.

3D tisk a možnosti jeho využití v maxilofaciální chirurgii - 20 min.

Kouba J. - Ústí nad Labem

 
4.

Implantologické řešení Dentsply Sirona - STORNO - 20 min.

Jeníčková B. - JPS, s. r. o.

 
 
14:20 - 14:40

Přestávka

 
 
14:40 - 15:40

BLOK IV. - lékařská sekce

 
1.

Artroskopie TMK, minimálně invazivní léčba - 20 min.

Levorová J., Machoň V., Foltán R. - Praha

 
2.

Možnosti rekonstrukce TMK - 20 min.

Machoň V., Levorová J., Foltán R. . Praha

 
3.

Obstrukční spánkový apnoický syndrom - 20 min.

Beňo, Šebek, Foltán R. - Praha

 
 
15:40 - 15:45

Závěr jednacího dne

 
 
20:00 - 01:00

Společenský program

 

26.04.2019

08:00 - 12:40

Registrace

 
 
09:00 - 10:45

BLOK I. - sesterská sekce

 
1.

Uvítání - 5 min.

Borovec J. - Ústí nad Labem

 
2.

Jak šel čas – sesterské uniformy - 25 min.

Brabcová S. - Ústí nad Labem

 
3.

Odotogenní FES - 10 min.

Jančáková M. - Ústí nad Labem

 
4.

Hygienický režim a dodržování zásad na operačním sále - 10 min.

Kramářová P. - Ústí nad Labem

 
5.

Rozštěpový pacient - 40 min.

Koťová M. - Praha

 
6.

Workshop PHILIPS ČR s.r.o. - 15 min.

Křepelková J. - Motivace a hygiena u dětí

 
 
10:45 - 11:10

Přestávka

 
 
11:10 - 12:40

BLOK II. - sesterská sekce

 
1.

Dentální hygiena u rozštěpového pacienta - 15 min.

Křížová P. - Praha

 
2.

Deskvamativní gingivitida v ordinaci dentální hygienistky - 15 min.

Fialová Szabová I. - Hradec Králové

 
3.

TMK - 15 min.

Plešek K. - Ústí nad Labem

 
4.

Totální endoprotéza čelistního kloubu - 15 min.

Braunová K., Fraitová J. - Praha

 
5.

Pacient s antikoagulační terapií ve stomatologii - 15 min.

Molnar V. - Ústí nad Labem

 
6.

Dětský pacient na stomatochirurgii - 15 min.

Mrázková J., Flachová H. - Ústí nad Labem

 
 
12:40 - 12:45

Závěr sesterské sekce

 
 
12:40 - 13:30

Oběd

 
 
08:30 - 13:05

Registrace – Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem

 
 
09:00 - 09:45

BLOK I. - lékařská sekce

 
1.

Komplexní profylaktický systém, kde se zubní péče potkává se švýcarskou kvalitou a inovací - 5 min.

Serafínová K. – JPS, s. r. o.

 
2.

Proč a kdy poslat dítě na ortodoncii? - 20 min.

Koťová M. - Praha

 
3.

Management komunikace v zubní ordinaci - 20 min.

Šedivcová Z. - Teplice

 
 
09:45 - 10:05

Přestávka

 
 
10:05 - 11:25

BLOK II. - lékařská sekce

 
1.

Koronární přístup při řešení poranění horní a střední obličejové etáže - 20 min.

Dzan L. - Liberec

 
2.

Nádorová onemocnění obličeje a dutiny ústní dětského věku - 20 min.

Kudrna L., Hubáček M. - Praha

 
3.

Komplexní ošetření panfaciálního poranění – kasuistika - 20 min.

Křiva T., Zelinka J., Bulik O. - Brno

 
4.

Krátké zastavení s odontogenními nádory - 20 min.

Šipoš M., Vlachopulos V., Borská M. - Praha

 
 
11:25 - 11:45

Přestávka

 
 
11:45 - 13:05

BLOK III. - lékařská sekce

 
1.

Orbitální onkochirurgie z pohledu maxilofaciálního chirurga - 20 min.

Hauer L., Kasl Z., Andrle P., Jambura J., Pošta P., Genčur J., Hostička L., Hrušák D. - Plzeň

 
2.

Chirurgie patologií ve střední tvářové oblasi - transorální přístup - 20 min.

Pošta P., Hrušák D., Hostička L., Andrle P., Hauer L., Jambura J., Genčur J. - Plzeň

 
3.

Využití dermoepidermálního štěpu k uzávěru defektů kůže nosu - 20 min.

Kříž J. - Liberec

 
4.

Homo homini lupus - 20 min.

Placák V., Urbanová W., Malá K., Borovec J. - Ústí nad Labem, Praha

 
5.

Slovo závěrem - 5 min.

Borovec J. - Praha, Ústí nad Labem

 
 
13:05 - 14:00

Oběd