13. Dermatologické sympozium v Ústí nad Labem - Jak léčím já, 20.10.2012, Ústí nad Labem

 

20.10.2012

08:00 - 08:30

Registrace

 
 
08:30 - 15:10

Odborný program

 
1.

Zahájení

prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA (Praha) - předseda České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP

 
2.

Je melanom (ne) léčitelný? - 10 min.

P. Arenberger (Praha)

 
3.

Diskuze - 5 min.

 
 
08:50 - 09:50

KOSMETOLOGIE, AKNE, VLASY

A. Nejdková, D. Frydrychová

 
1.

Kosmetická péče o zralou pleť - 15 min.

M. Arenbergerová (Praha)

 
2.

Miniinvazivní zákroky v dermatologii a jejich komplikace - 15 min.

H. Zelenková (Svidník), A. Nejdková (Žilina)

 
3.

Léčba 3 typů Alopecií - 10 min.

H. Duchková (Ústí nad Labem), I. Žampachová (Pardubice)

 
4.

Akne-nevhodná a vhodná léčba - 10 min.

M. Hašková (Ústí nad Labem)

 
5.

Diskuze - 10 min.

 
 
09:50 - 10:20

Přestávka

 
 
10:20 - 11:15

VARIA

A. Vocílková, N. Benáková

 
1.

Rosacea - léčba - 15 min.

H. Duchková (Ústí nad Labem), N. Benáková (Praha)

 
2.

Akarodermatitidy (detektivní pátrání) - 15 min.

L. Drlík (Šumperk), L. Pock (Praha)

 
3.

Léčivé byliny používané v dermatologii - 10 min.

E. Holubová (Praha)

 
4.

Metody flebologického vyšetření - 5 min.

A. Moróc (Ústí nad Labem)

 
5.

Diskuze - 10 min.

 
 
11:15 - 11:45

NOVINKY, ZAJÍMAVOSTI

Koordinace: H. Zelenková, H. Duchková, H. Nejdková

 
1.

Novinky, zajímavosti - 20 min.

( Ústí nad Labem -Kožní Sanatorium)
KŠTICE ( seboroická dermatitida, psoriáza, plísně, aktinické keratózy)
CHODILA A DLANĚ (psoriáza, plísně, palmoplantární keratózy)
NEHTY (onychomykóza, onychogryphoza, psoriáza, hematom, melanom)
GENITÁL (condyloma accuminata, balanitis erosiva, syfilis)
TRUP (pityriasis rosea, psoriáza, pityriasis versicolor, tinea, macula mongolova, naevus coeruleus, vitiligo)
OBLIČEJ (melasma, plísně, demodikóza, M. Bourneville Pringle, beta thalasemia minor M. Recklinghausen, akne)
KOŽNÍ NÁDORY (basaliom, M. Bowen, spinaliom-aldara, , papula na nose-lymfom?)
RUCE (bradavice, lentigo solaris)
BÉRCE ( granuloma anulare, spinaliom, reakce na sklerotizaci, fotoalergická reakce)

 
2.

Diskuze - 10 min.

 
 
11:45 - 12:20

DĚTSKÁ DERMATOLOGIE

K. Ettler, L. Němcová, O. Filipovská

 
1.

WET – WRAP metoda – video – Atopická dermatitida - 5 min.

A. Moróc, H. Duchková (Ústí nad Labem)

 
2.

Fotodynamická léčba - 10 min.

K. Ettler (Hradec Králové)

 
3.

Diskuze - 20 min.

 
 
12:20 - 12:30

KVÍZ

M. Hašková, A. Moróc

 
 
12:30 - 13:30

Přestávka - oběd

 
 
13:30 - 13:35

Vyhlášení řešitelů kvízu - předání cen

 
 
13:35 - 13:50

Pomezí pediatrie a dermatologie – meningoková sepse

J. Pajerek (Ústí nad Labem)

 
 
13:50 - 14:15

DERMATOLOGIE S ÚSMĚVEM

H. Kestřánková, J. Pajerek

 
1.

Video: Herec Pavel Liška na kožním - 5 min.

 
2.

Co život dal … - 10 min.

H. Zelenková (Bratislava)

 
3.

Diskuze - 10 min.

 
 
14:15 - 15:10

KAZUISTIKY

 
1.

Zajímavá kasuistika méně častého kožního onemocnění - 10 min.

J. Dragon j. (Ústí nad Labem)

 
2.

Aplasia cutis congenita - 10 min.

E. Hrnčíř (Ústí nad Labem)

 
3.

Volná diskuse k problémům ve zdravotnictví - 15 min.

H. Kestřánková, H. Zelenková, A. Vocílková, N. Benáková, H. Hernandezová

 
4.

Problematika alergií na kovy ve stomatologii, ortopedii a jiných oborech - 10 min.

V. Pospíšilová (Liberec)

 
5.

Diskuze - 10 min.

 
 
15:10 - 15:15

Závěr sympozia, tombola